آموزش تولید محتوا اختصاصی برای سایت

تولید محتوا اختصاصی

آموزش تولید محتوا به چه صورت است؟

چگونه محتوا خوبی تولید کنیم؟

تولید محتوا مناسب به چه صورت است؟

به چه صورت میشود بازاریابی محتوایی انجام داد؟

در تولید محتوا برای سایت به چه مواردی باید توجه کرد؟

اینها از جمله سوالاتی هستند که کاربران زیادی دنبال جواب آن ها هستند؛

در این مقاله میخواهیم در مورد نحوه تولید محتوا یکتا و اختصاصی برای سایت خودتان بپردازیم.

همانطور که میدانید روح اصلی هر سایت، محتوای سایت میباشد؛ به همین دلیل نوشتن محتوای اختصاصی بسیار حائز اهمیت است. تولید محتوای اختصاصی و یکتا به بیشتر دیده شدن سایت شما کمک زیادی میکند و باعث میشود کاربران تشنه اطلاعاتی باشند که شما با آنها درمیان میگذارید.

نوشتن محتوای اختصاصی برای سایت باعث میشود سایتتان از نظر موتورهای جستجو مانند گوگل در رتبه بالایی نسبت به سایر سایت ها قرار بگیرد؛ علاوه بر این کاربران نیز به سایت شما بهای بیشتری میدهند و این یعنی افزایش مشتری و فروش.

اگر شما جزء مدیران کسب و کارهای آنلاین هستید و به تازگی یک سایت را راه اندازی کرده اید و دوست دارید محتوای اختصاصی برای خود تولید کنید و دقیقا نمی دانید از کجا و چگونه شروع کنید این مقاله می تواند کار را برای شما آسان تر کند تا محتوای اختصاصی و یکتا تولید کنید. پس با ادامه این مقاله از سایت مستر انگیزه همراه باشید.

تولید محتوا چیست؟

محتوا همان چیزیست که قصد داریم به مخاطب خود انتقال دهیم.

در دنیای امروز با موارد زیادی محتوا سروکار داریم مانند نشریات، رسانه های تصویری، سایت و شبکه‌های مجازی همگی حاوی محتوا هستند.

محتوا به ۳ دسته تقسیم میگردد:

  • محتوای صوتی
  • محتوای تصویری
  • محتوای نوشتاری

با ترکیب خلاقانه و استفاده درست از هر نوع محتوا به جذابیت سایت خود کمک زیادی میکنید.

در نتیجه برای تولید محتوا در هر بخش باید نکاتی را مدنظر قرار دهیم:

  • نحوه ارائه محتوا
  • انتخاب یک موضوع مناسب
  • استفاده از جذابیت‌های گرافیکی و بصری
  • تحلیل نیازها و بازخوردها
  • افزایش دانش و همچنین مطالعه در زمینه کاری
  • عنوان بندی درست مطالب

آموزش تولید محتوا

تولید محتوای اختصاصی برای سایت

-1 رعایت اصول سئو((SEO

برای داشتن سایتی با رنکینگ بالا در موتورهای جستجو، شما باید همواره اصول سئو و تولید محتوای اختصاصی و بهینه را رعایت کنید. یکی از نکات اصلی رعایت سئو مورد استفاده قراردادن کلمه کلیدی یا همان کلید واژه کانونی مناسب با نوع محتوای شما می باشد. اگر در مورد یک موضوع خاص میخواهید بنویسید ابتدا باید کلمه کلیدی که هدف شما را مشخص میکند در نظر بگیرید. به عنوان مثال اگر شما مقاله ای با عنوان 10 مورد از مزایای سئو وب سایت در دنیای امروزی را می نویسید باید کلمه کلیدی کانونی شما مزایای سئو وب سایت باشد. توجه داشته باشید که در مقاله های قبلی از این کلید واژه کانونی استفاده نکرده باشید.

 

بنابراین در قدم اول باید موضوع و در قدم بعدی اصول سئو و بهینه سازی رعایت شود. سعی کنید با توجه به طول متن در بین مقالات از کلمه کلیدی خود در مقالات خود استفاده کنید.  از کلمه کلیدی نه خیلی کم و نه خیلی زیاد در متن استفاده کنید بلکه به طور متوسط استفاده کنید. ترجیحا مقالات شما بیش از ۳۰۰ واژه داشته باشد و از حداقل یک تصویر و یک لینک داخلی استفاده کنید.

 در این مقاله به صورت جزئی به این موارد میپردازیم. شما میتوانید برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نحوه سئو سایت، مقالات سئو را مطالعه نمایید.

-2 متن کپی ممنوع

همیشه مقالات سایت را خودتان تولید کنید و از کپی برداری از سایر سایتها پرهیز کنید. در صورتی که تخصص کافی در تولید محتوا ندارید، نگران نباشید می توانید از یک یا چند نفر که متخصص تولید محتوا و سئو هستند کمک بگیرید و کارهای تولید محتوا را به آنها واگذار کنید و خودتان به سایر بخش های سایت خود بپردازید.

اگر نمی خواهید تولید محتوای خود را برون سپاری کنید کافیست چند سایت مرجع خارجی را پیدا کنید. با ترجمه آنها و قرار دادن در سایت خود میتوانید شروع به تولید محتوای اختصاصی کنید.

از دیگر کارهایی که میتوانید انجام دهید این است که سایت رقیبان تجاری خود را بررسی کنید. مقالات و مطالب آنها را مطالعه کنید. در صورتی که میخواهید درباره یک موضوع خاص بنویسید توصیه می شود حداقل ۳ مقاله مطالعه کنید. سپس برداشت خود را از این مقالات به زبان ساده تر در سایت خود قرار دهید. به هیچ عنوان کپی برداری نکنید که تاثیر بدی بر روی سایت شما خواهد داشت.

آموزش تولید محتوا

-3نظم و ترتیب در انتشار محتوا

دلیل شکست بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی در ابتدای راه این است که هیچ یک از نکات این مقاله را رعایت نمی کنند. یکی از مهم ترین بخش ها، برنامه ریزی برای انتشار محتوای تولیدی می باشد. جالب است بدانید که در ۹۵ درصد سایت های اینترنتی نظم خاصی برای انتشار محتوا وجود ندارد.برای اثبات این موضوع کافیست به چندین سایت مراجعه کنید؛ خواهید دید نظم خاصی از لحاظ تاریخ انتشار مقالات وجود ندارد.

خیلی از سایتها در ماه های اول بصورت منظم در سایت خود مطالب میگذارند اما بعد از گذشت مدتی تاریخ انتشار مقالات دستخوش تغییر میشود. به عنوان مثال میبینیم در یک سایت در یک روز چندین مقاله ارسال شده است اما مقاله های بعدی بعد از چند روز در سایت ارسال می شوند. پس همیشه سعی کنید در انتشار محتوا نظم را رعایت کنید. شما میتوانید بصورت روزانه، ساعتی، هفتگی یا ماهانه مقالات خود را زمان بندی و انتشار کنید.

عدم نظم در انتشار محتوا میتواند به کاهش شدید بازدید و رتبه الکسا منجر شود. در نتیجه آن کسب و کار اینترنتی  با کاهش فروش و درآمد روبرو خواهد شد.

-4پرهیز از اشتباه نوشتاری

در صورتی که جزو مدیرانی هستید که مقالات تخصصی یا ترجمه شده در سایت خود قرار میدهید باید قبل از انتشار محتوای خود در سایت، چندین بار آن را مطالعه کنید تا از صحیح بود کلمات از لحاظ املایی اطمینان لازم حاصل کنید و سپس آن را منتشر کنید.

غلط املائی در سایت باعث کاهش بازدید از سایت شما و در نتیجه دست دادن مشتریان شما خواهد شد و باعث نگرش منفی در ذهن کاربران شما میشود. این نگرش منفی نسبت به میزان تخصص و سواد شما خواهد بود.

پس این نکته را مدنظر قرار دهید که به هیچ عنوان در مقالات خود غلط املائی نداشته باشید و قبل از انتشار از نرم افزارهای ویراستاری و غلط گیر استفاده کنید. پس از آن محتوای صحیح را با خیال راحت در سایت خود بارگذاری کنید.

آموزش تولید محتوا

-5پرهیز از حاشیه پردازی

تولید محتوای اختصاصی باید به دور از بحث های کلیشه ای و حاشیه ای باشد و فقط در مورد موضوع مورد نظر محتوا تولید کنید و تمرکز داشته باشید. این ذهنیت را کنار بگذارید که هر چقدر مقاله طولانی باشد مقاله ام بهتر است. یکی از دلیل های خستگی کاربر، بحث های حاشیه
ای در مقالات شما میباشد
.

مقاله های خود را ساده و روان بنویسید و انتشار کنید. تمرکز خود را روی موضوع اصلی که قرار است محتوای آن را بنویسید قرار دهید. روانتر و خواناتر بودن مقاله شما به بازدید و گیرایی بیشتری منجر خواهد شد.

سخن نهایی

در این مقاله درباره نحوه تولید محتوای اختصاصی و آموزش تولید محتوا برای سایت خودتان پرداختیم و هم اکنون شما یاد گرفتید که یک مقاله تخصصی برای سایت خود را چگونه تولید کنید و همچنین چه نکاتی را رعایت کنید که بتوانید بهترین مقالات را تولید کنید.
با رعایت این موارد شما می توانید بازدید سایت خود و درنتیجه میزان درآمد خود را افزایش دهید و به بهترین نتایج دست یابید. در صورتی که سوالی درباره این مقاله دارید می توانید از قسمت نظرات سایت با ما در میان بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *