از کجا بفهمیم چه کسانی شماره ما را در تلگرام دارند؟

چگونه بفهمیم چه کسانی شماره ما را در تلگرام دارند؟

از کجا بفهمیم چه افرادی شماره ما را در تلگرام دارند؟ برنامه تلگرام همانند سایر برنامه ها در هنگام ورود و عضویت شما، از شما شماره موبایلتان را میخواهد. پس از وارد کردن شماره برای شما کدی می آید که شماره تماس خود را وریفای نمایید. وقتی که شما وارد برنامه تلگرام میشوید به لیستی از مخاطبین خود دسترسی پیدا خواهید کرد که افرادی که از این برنامه استفاده میکنند را نشان میدهد. همچنین این برنامه برای کاربرانش قابلیت های دیگری نیز در نظر گرفته است مانند دفترچه مخاطبین، استفاده از گالری و همچنین فایل های صوتی که موقعی فعال میشوند که شما اجازه دسترسی به آن ها را داده باشید. اما سوال اینجاست که از کجا بفهمیم که چه کسی شماره شما را ذخیره دارد؟ درصورتی که شماره فردی را داشته باشیم آیا شماره ما برای فرد قابل رویت است با نه؟

در این مقاله از سری مقالات مستر انگیزه قصد داریم به این سوالات بپردازیم. با ما همراه باشید.

از کجا بفهمیم چه کسانی شماره ما را در تلگرام دارند؟

حفظ حریم شخصی در شبکه های اجتماعی بسیار مهم است. هیچ یک از شبکه های اجتماعی اجازه دسترسی سایر افراد به شماره تلفن شما را نخواهند داد؛ به این دلیل که این امر در واقع نقض حریم خصوصی افراد میباشد. در زمان استفاده از نسخه اصلی تلگرام و یا نسخه هایی مانند موبوگرام، تلگرام طلایی و …ممکن است با حالت های زیر روبرو شوید.

حالت اول:

در صورتی که از فرد ناشناسی پیامی دریافت کردید به سراغ اطلاعات پروفایل شخص بروید. اگر شما توانستید شماره آن فرد را ببینید این بدان معنیست که آن شخص شماره شما را در گوشی خود دارد. اما اگر شماره شخص را در اطلاعات پروفایلش نتوانستید بیابید و فقط مشخصات نام و آی دی باشد این بدان معنیست که آن شخص شماره شما را ندارد.

حالت دوم:

حال میخواهیم بدانیم که کسی که پیامی از آن دریافت نکرده اید آیا شماره شما را دارد یا نه. برای این قسمت شما باید آیدی فرد مورد نظر را داشته باشید.

تلگرام

 با جستجوی آن آیدی وارد صفحه چت آن شخص شوید. حال بدون آن که پیامی را ارسال کنید در قسمتی که نام فرد نوشته شده روی آیکون سه نقطه کلیک کنید. گزینه های مختلفی را مشاهده میکنید. اگر در بین گزینه ها گزینه share my contact بود در این صورت فرد مورد نظر شماره شما را ذخیره نکرده است؛ اما در صورتی که این گزینه را مشاهده نکردید بدانید که آن فرد شماره شما را ذخیره دارد.

چگونه بفهمیم چه کسانی شماره ما را در تلگرام دارند؟

حالت سوم:

در صورتی که از نسخه موبوگرام استفاده میکنید؛ این قابلیت در آن وجود دارد که مخاطبینی را که شماره شما را ذخیره دارند به صورت آدمک سبز رنگ در قسمت لیست مخاطبان مشاهده میکنید.

دانلود تلگرامی که مخاطبین دو نفره را نمایش می دهد

متاسفانه در نسخه اصلی تلگرام این قابلیت وجود ندارد که بتوان به راحتی متوجه این موضوع شد که مخاطب شماره شما را در گوشی خود دارد یا ندارد. فقط از طریق را های گفته شده میتوان به این موضوع پی برد. هنگامی که تلگرام معرفی شد در بین ایرانیان طرفداران زیادی پیدا کرد اما متاسفانه بعد از مدتی در ایران فیلتر شد. بعد از آن نسخه های متعددی مانند تلگرام ایکس، تلگرام طلایی، مایگرام، نورگرام و موبوگرام عرضه شدند تا کاربرانی که نمیتوانند از پروگسی استفاده کنند از این طریق بدون فیلترشکن بتوانند از تلگرام خود استفاده کنند. اما این برنامه ها هم بدون فیلترشکن عملکرد خوبی ارائه ندادند و حتما باید از VPN  استفاده میشد. در نسخه جدیدی که تلگرام عرضه کرده است، میتوان فهمید که چه افرادی مخاطبین دو طرفه هستند و این تنها زمانیست که شما شماره شخص مورد نظر را ذخیره داشته باشید. زمانی که دفترچه تلفن خود را باز میکنید علاوه بر نام مخاطب و علامت تلفن، علامت های دیگری را نیز میبینید که نشان میدهد آن شخص شماره شما را ذخیره کرده است یا نه. همچنین میتوانید از ربات ها و برنامه های جانبی استفاده کنید اما متاسفانه این ربات ها شما را در کانال های زیادی عضو میکنند و همچنین عملکرد و نتیجه خوبی در پایان نخواهند داشت. بهترین کار این است که 3 حالتی که در این مقاله گفته شد را پیش بگیرید. با این روش ها دیگر دچار تردید، شک و شبهه ای نخواهید شد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *