۱۰ معیار اساسی برای انتخاب قالب وردپرس

قالب وردپرس

یکی از مهمترین کارها که نباید در آن عجله کرد، انتخاب قالب وردپرس است. دلیل آن این است که اگر به درستی قالب وردپرس انتخاب نشود برای کسب و کار اینترنتی شما مشکلات زیادی پیش خواهد آمد. پس بهتر است از همان اول یک قالب عالی را انتخاب کنید تا مسئله ای در این زمینه برای کسب و کار شما پیش نیاید. لذا تمام دقت خود را بگذلرید تا یک قالب وردپرس مناسب با کسب و کار خود بیابید.

قالب وردپرس

در واقع قالب وردپرس نمایانگر شکل و ظاهر سایت شماست. از طریق قالب وردپرس شما میتوانید طراحی و همچنین ظاهر سایت خود را تغییر دهید. علاوه بر آن؛ نحوه چینش المنت های مختلف را نیز میتوانید تفییر دهید. بسیار مهم است که در ابتدای کار با وردپرس بدانید که قالب وردپرس چیست و اجزای آن چگونه کار میکند.

هنگامی که قالب سایت تفییر میکند، شکل ظاهری سایت شما در سمت کاربر یه به اصطلاح Front End نیز تغییر میکند. این بخش در واقع همان قسمتیست که توسط کاربران قابل مشاهده میباشد. در نتیجه با تغییر قالب سایت وردپرس، بازدیدکنندگان سایت شما نیز تغییرات سایت را میبینند.

جالب است بدانید که شرکت وردپرس هزاران قالب وردپرس را که در مخزن قالب های وردپرس عرضه میشوند، به صورت رایگان در اختیار شما قرار میدهد. اما خیلی از وبمستران ترجیح میدهد که از قالب ها و تم های غیر رایگان و سفارشی برای سایت خود استفاده کنند.

قالب های غیر رایگان وردپرس امکانات پیشرفته تری نسبت به قالب های رایگان دارند. همچنین از پشتیبانی حرفه ای برخوردار هستند. بسیاری از قالب های حرفه ای وردپرس، قالب های اختصاصی و سفارشی هستند که به نیاز کاربر به طور کامل پاسخ میدهند.

انتخاب کردن قالب وردپرس مناسب

انتخاب قالب وردپرس مناسب

1- انتخاب قالب رایگان یا پولی؟

خیلی از افرادی که از مدیریت محتوای وردپرس استفاده کرده اند بر این عقیده اند که میتوان از قالب وردپرس رایگان برای آزمایش و تمرین روی هاست و یا لوکال هاست استفاده کرد. دلیل آن این است که:

  • در قالب های رایگان پشتیبانی مناسبی صورت نمیگیرد.( مخصوصا زمانی که برای قالب وردپرس فارسی شما آپدیت جدیدی رسیده باشد و شما نمیتوانید آن را آپدیت کنید چون قالب شما بهم خواهد ریخت.)
  • در صورتی که بخواهید از قالب های رایگان استفاده کنید چون که نمیتوانید قالب خود را آپدیت کنید، از خیلی از افزونه ها محروم میمانید. به این دلیل که افزونه ها روزانه آپدیت میشوند.
  • همچنین باید خاطر نشان کرد که قالب های رایگانی که نسخه نهایی یا پریمیوم دارند دست شما را در بعضی از امکانات خالی میگذارند.

لذا در صورتی که دوست دارید کسب و کار خود را به صورت حرفه ای پیش ببرید؛ قالب سایت خود را از شرکت های معتبر یا سایت های معتبر تهیه کنید تا بتوانند پشتیبانی خوبی به شما ارائه دهند.

قالب وردپرس

2- از سایت های معتبر قالب وردپرس خود را تهیه کنید.

حتما به این مورد توجه داشته باشید که از سایت های معتبر قالب خود را تهیه کنید. در صورتی که از جاهای نامعتبر اقدام به خرید قالب کردید؛ احتمال وجود فایل های مخرب داخل کدهای قالب وجود دارد که هکرها از آن برای ضربه زدن به کسب و کار شما استفاده میکنند.

3- سایت شما قرار است چه کسب و کاری را ارائه دهد؟

بارها این سوال را از خود پرسیده اید که چه قالبی برای کسب و کارتان مناسب است. این سوال شما را در یافتن یک قالب مناسب کمک خواهد کرد. حتما این مورد را مدنظر قرار دهید که با یک مشاور کسب و کار آنلاین که در زمینه کاری خود موفق است، مشورت نمایید.

4- قالب خود را ساده و کم حجم انتخاب کنید. (دارای سرعت بارگذاری بالا و مناسب)

در صورتی که قالب سایتتان دارای کدهای مناسب نباشد، سرعت بارگذاری پایین خواهد داشت و در نتیجه با یک مشکل اساسی در سئو سایت روبرو خواهید شد. حتما قالب خود را از لحاظ سرعت لود شدن تست کنید. سایت های زیادی هستند که میتوتانید سرعت لود سایتتان را چک کنید. معروف ترین آنها سایت gtmetrix.com میباشد

5- مهم ترین معیار قالب مناسب، واکنش گرایی است.

امروزه بیش از 90 درصد کاربران از موبایل استفاده میکنند. در نتیجه رسپانسیو یا واکنش گرا بودن قالبتان امری حیاتیست.

6- با مرورگرهای مختلف سازگاری باشد.

حتما قالب وردپرسی را انتخاب کنید که با تمام مرورگرها سازگار باشد. شما میتوانید با کمک ابزارهای پیشرفته قابلیت سازگاری قالب خود با مرورگرها را بررسی کنید. در نتیجه سازگاری قالب با مرورگرها یکی از مهمترین معیارها برای انتخاب قالب وردپرس میباشد. اگر چه امروزه بسیاری از قالب ها این سازگاری را دارند.

7- با افزونه wpml سازگاری داشته باشد.( قابلیت ترجمه و چند زبانه شدن)

در صورتی که کسب و کار شما بین المللیست؛ حتما سایت شما باید قابلیت چند زبانه شدن با استفاده از افزونه wpml را داشته باشد.

8- سئو شدن قالب شما برای گوگل

یکی از مهمترین دغدغه ها در کسب و کارهای اینترنتی، سئو سایت میباشد. حتما در این بخش از مشماوران متخصص در امور سئو کمک بگیرید. این نکته را مد نظر داشته باشید که آیا قالب سایت شما برای گوگل بهینه شده است یا نه؟

9- قالب سایت شما چقدر امنیت دارد؟(مطابق با بروزرسانی های وردپرس)

هنگامی که کسب و کار شما رشد کرد و بزرگ شد، امنیت سایت از دغدغه های شما خواهد بود. یقینا رقیبانی دارید که در این زمینه دردسرهایی را برای شما میخواهند ایجاد کنند. پس حتما امنیت قالب وردپرسی را که میخواهید انتخاب کنید را مدنظر قرار دهید.

10- مشاهده نظرات کاربران و امتیاز قالب

در صورتی که خواستید قالب خود را از فروشگاه های فروش قالب در یاران تهیه کنید حتما نظر کسانی که قبلا از این قالب استفاده کرده اند را جویا شوید. آیا پشتیبانی از محصول را تایید میکنند؟ همچنین به امتیازی که کاربران به آن قالب داده اند توجه کنید.

کلام آخر:

در وهله اول شاید خیلی از این موارد برای شما ارزش زیادی نداشته باشند، ولی تجربه نشان داده است که ابید از همان ابتدا به فکر این معیارها بود تا کسب و کارتان هرچه سریع تر رشد کند تا به مشکلاتی که در بالا به آنها اشاره شد دچار نشوید. پس تجربه ها را تجربه نکنید.

موفق و پیروز باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *